بهار می آید

بهار می آید.

آغاز تجدید خاطره ای دیگر با طبیعت. هر روز و سال نو با دیدن درختان میهمان کوچه ها و خیابان هایمان، یاد آشنایی دور در ذهنمان زنده می شود. گویی همه از یاد برده بودیم که درختان این شاخه های خشکیده نیستند و روزگاری شاخه هایی بوده اند پراز زمردهای سبز.پر از شادابی و طراوت.

بهار می آید.

فصل حرکت و نعمت. فصل تحول و تغییر. فصل تکرار دوباره ی موسیقی:

«یا مقلب القلوب و الابصار !

 یا مدبر الیل و النهار!

یا محول الحول و الاحوال!

حول حالنا الی احسن الحال!»

همه بیقرار تکراریم. بیقرار زمزمه ی این واژه های خاطره انگیز که هر سال در یک لحظه،یک ثانیه بر زبان همگان جاری می شود. این جمله های آشنای سال های دور و نزدیکمان.

سال های دور کودکی و نوجوانی و سال های نزدیک دیروز و امروزمان....

به راستی که چه با ارزش و پرقدر است این لحظه!

این لحظه ی پرقدر ما ایرانیان!

لحظه ی حلول سال نو در کنا رسفره ی هفت سین. سفره ای پر از سین و گاهی هم حروفی دیگر.سفره ای پر از سیر و سکّه و سمنو... و آیینه ای و قرآنی که آن را سبزتر و زیباتر کرده است.

لحظات ورود سال نو نزدیک است. همه کنار سفره این لحظه اند. همه بیقرار نوشدن اند و از کهنگی گریزان! از کهنگی یک سال پیش روزگار! از کهنگی لحظه های تکراری شنبه تا جمعه ها!

 من هم پر از دلشوره  می شوم. دلشوره ای شیرین و آشنا. به آشنایی لحظات پر شور کودکی. لحظه های پر از دغدغه ی شیرین پوشیدن لباس های نو و تا نخورده ی عید. لحظه ی پرشور گرفتن عیدی از دست بزرگتر ها. لذت شمردن هر روزه ی اسکناس های تا نخورده ی عیدی!

به یاد آن روز ها در دلم می خندم و به ماهی قرمز تنگ بلور خیره می شوم و می خواهم بیقراری درونم را در چشمان گردو چرخانش ببینم. به تنگ بلور نزدیک تر می شوم.ماهی هم بیقرار می شود، شبیه لحظه های اکنون من.

 

 

/ 15 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

سلام متنتون عالی بود راستی من متنتونو برداشتم که برا درسم ازش استفاده کنم lمرسی بایت متن قشنگتون...

فاطمه

[قلب][گل][تایید]ممنون ازتون میخام متن های بیشتری بگذارید.خیییییییییلی خیلییییییییییییییممنون

فاطمه

[تایید]ممنون و تشکر من ای متن روبا هم کلاسی هام خوندم وخیلی خوششون اومد .مرسی

آرامش

عالی بود

مریم

با اجازه من این متن رو کپی کردم

دنیز

سلام. من در کلاسم وقتی انشاهامو میخونم همه تشویقم میکنن. انشای من هم مثل شما عالیه.این متنتون بسیار جالب و زیبا بود[دست][نیشخند]

فاطمه

نوسنده ی این متن قشنگ کی بوده؟

فاطمه

شما اهل کدوم شهر هستی؟ راستی خودم فهمیدم این متن مال خودته خیلی عالی بود منم انشام بد نیست بهم سر بزن راستی من کلاس هفتم هستم تو کلاس چندمی؟

نارینا

شرمنده کپی می کنم[گاوچران]

نارینا

[عینک][هورا][هیپنوتیزم]